تازه های خبری :
کد خبر: ۴۳۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹
معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: گردنه مشکلات را با تکیه به رهبری می توان پشت سر گذاشت.

عمل به رهنمودهای رهبری راهکار عبور از گردنه مشکلات

 حسینعلی امیری پیش از ظهر دوشنبه در مراسم راهپیمایی ۲۲ بندرعباس با بیان اینکه جمهوری اسلامیبا رهنمودهای مقام معظم رهبری از گردنه های مشکلات عبور کرده است، بیان داشت: مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و اعضای دولت کاملا از مشکلات مردم مطلع هستند. مقام معظم رهبری به دولت و تمامی مسئولان نظام تاکید کرده اند که مشکلات مردم حل شود.

وی افزود: همه بدانید که رمز پیروزی انقلاب اسلامی، تداوم این انقلاب ناب محمدی و همچنین عامل مهم ناامیدی دشمنان این مرز و بوم، ارتباط، اتحاد، اعتماد و انسجام است که به عنوان مهم‌ترین مولفه قدرت ملی مطرح بوده که امید است هر روز این صفوف فشرده‌تر همه و همه ایرانیان از هر ذوق و سلایق سیاسی، مذهب و قومیت؛ با محوریت مقام معظم رهبری از گردنه‌های پیش‌رو عبور کنیم.

معاون پارلمانی ریاست جمهوری گفت: علیرغم کارشکنی‌های استکبار و آمریکا، امروزه انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف به توفیقاتی دست یافته که مهم‌ترین آن؛ استقلال کشور ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه امروز با وجود آنکه در تحریم‌های ظالمانه آمریکایی‌ها به سر می‌بریم اما نسبت به تحریم‌های سال ۹۲ به قبل بسیار متفاوت است، اظهارداشت: آن زمان با تحریم‌های شورای امنیت مواجه بودیم و جامعه جهانی به نادرست پشت سر آمریکا بودند و ما در جامعه جهانی متهم به جنگجویی و ماجراجویی بودیم اما امروز به همگان ثابت شد مردم رشید ایران بر اساس آموزه‌های اسلامی اهل نقض پیمان نیستند.

امیری، افزود: امروز شاهد بودیم پیرو جوان، زن و مرد، روستایی و شهری، شیعه و سنی و همه و همه در کنار یکدیگر حضوری پرشور و باشکوه داشتند.

وی با بیان اینکه همواره مردم هرمزگان در دفاع از آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی حضورداشته و نقش پررنگی در حفظ و پاسداری انقلاب اسلامی در این چهل سال ایفا کرده‌اند، خاطرنشان کرد: آن‌هایی که همواره ایران اسلامی را تهدید می‌کنند، امروز باید ببینند که بار دیگر مردم با حضور حماسی و پرشور خود پشتیبان نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری بوده و هستند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه دشمنان باید بدانند هرگاه بخواهند توطئه‌های خود را علیه ایران اسلامی و مردمانش بیشتر کنند و مردم را تنگنا قرار دهند، مردم محکم‌تر و استوارتر با شور و انگیزه بیشتر همچون کوهی استوار در صحنه دفاع از انقلاب اسلامی حضور خواهند داشت، اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران با انقلاب‌های دیگر متفاوت است زیرا هم مردمی است و هم آنکه هرروزی که از آن می‌گذرد، مردم به آرمان‌های انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری وفادارتر می‌شوند.

امیری با بیان اینکه امروز برگ زرین دیگری به دفتر انقلاب اسلامی ایران افزوده شد، عنوان کرد: انقلاب اسلامی در شرایطی ظهور کرد که نارضایتی از وابستگی خارجی، استبداد داخلی و دیو ستیزی حاکمان در جامعه گسترش‌یافته بود و به‌سرعت همه آحاد مردم در زیر لوای رهبر فرزانه و شجاع خویش در مقابل با حکومت طاغوت برخاستند.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) با قدرت قدرتی شگرف پایه‌های پوشالی حکومت طاغوت را به کمک مردم ویران کرد، تصریح کرد: ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ حکومت طاغوت برچیده شد و نظام جمهوری اسلامی ایران جایگزین آن شد و حضرت امام خمینی(ره) باشخصیت برجسته خود توانست در همان آغازین روزهای انقلاب اسلامی نهادهای سیاسی و مبتنی بر آرای مردم را شکل بدهد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری با بیان اینکه قانون اساسی بر اساس آموزه‌های اسلامی و شعارهای مردم شکل گرفت، ابراز کرد: قبل از انقلاب اسلامی نه‌تنها مردم مستقل نبودند بلکه مسئولان و رهبران طاغوت از خودشان اختیاری نداشتند و کشور را خارجی‌های اداره می‌کردند و آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها نحوه اداره کشور را مشخص می‌کردند و حکومت طاغوت، نمایندگان مجلس شورای ملی را از قبل مشخص می‌کردند.

وی ادامه داد: اما در انقلاب اسلامی شاهد هستیم هرساله انتخابات مختلف برگزار و مردم خود مسئولان و خدمتگزارانشان را مشخص می‌کنند و استقلال و اداره کشور بر اساس نظر و تصمیم مردم صورت می‌گیرد.

امیری با اشاره به اینکه شکل‌گیری چنین نظامی برای بازیگران صحنه‌های بین‌المللی ناخوشایند بود، اظهار کرد: از همان روزهای نخست کشورهای خارجی پس‌ازآنکه مشاهده کردند منافعشان در ایران به خطر افتاده شروع به طراحی توطئه‌های مختلف و ایجاد ناامنی در مرزهای غربی و شرقی کردند.

وی با بیان اینکه حمایت از منافقینی که ۱۷ هزار نفر از هم‌وطنانمان را به شهادت رساندند از دیگر توطئه‌های دشمنان بود، ابراز کرد: هشت سال جنگ تحمیلی و مقابله با استکبار جهانی که حامی صدام بود را پشت سر گذاشتیم و سربلند پیروز آمدیم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری اضافه کرد: امروز اگر می‌بینیم با حمایت‌های مقام معظم رهبری و مقاومت مردم و تلاش‌های رئیس‌جمهور و تیم مذاکره‌کننده، ایران هراسی و سایه سنگین قطعنامه‌های ظالمانه با یک قطعنامه از بین رفت و از زیر بار حقوقی فصل هفتم منشور خارج شدیم و نقض یک‌طرفه ترامپ در خصوص موافقت‌نامه بین‌المللی و خروج یک‌طرفه از برجام بودیم در راستای همین توطئه‌هایی است که در چهل سال اخیر با آن مواجه بودیم.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌های هیچ‌گاه قابل‌اعتماد نبوده‌اند، افزود: ترامپ نه‌تنها با مردم انقلابی ایران نقض عهد کرد بلکه با کشورهای دوست خود هم نقض عهد و ثابت کرد آمریکا به‌هیچ‌وجه قابل‌اعتماد نیست و امروز برجهانیان پیش‌بینی مقام معظم رهبری ثابت شد.

امیری با بیان اینکه امروز با وجود آنکه در تحریم‌های ظالمانه آمریکایی‌ها به سر می‌بریم اما نسبت به تحریم‌های سال ۹۲ به قبل بسیار متفاوت است، اظهار کرد: آن زمان با تحریم‌های شورای امنیت مواجه بودیم و جامعه جهانی به نادرست پشت سر آمریکا بودند و ما در جامعه جهانی متهم به جنگجویی و ماجراجویی بودیم اما امروز به همگان ثابت شد مردم رشید ایران بر اساس آموزه‌های اسلامی اهل نقض پیمان نیستند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه جامعه جهانی به‌جز آمریکا و رژیم صهیونیستی با ایران اسلامی است، خاطرنشان کرد: مردم ایران فرهیخته و با تمدنی دیرینه هستند و با همه مشکلاتی که در طول چهل سال گذشته با آن مواجه بودیم اما انقلاب اسلامی در تمامی عرصه‌ها از جمله استقلال کشور، علم و آموزش و فرهنگ رشد قابل‌توجهی داشته است.

وی اظهارداشت: پیش از انقلاب، رتبه علمی ایران بسیار پایین بود درحالی‌که امروزه ایران اسلامی در بین ۱۸۹ کشور، مقام ۶۰ را دارد. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی باسودای در ایران نرخ ۴۸.۸ بود در حال حاضر میانگین باسوادی در کشور به ۹۵.۲ درصد افزایش‌یافته است.

امیری از رشد بی‌سابقه تحصیلات عالیه در چند دهه اخیر به‌عنوان دیگر دستاورد انقلاب ناب محمدی نام برد و افزود: کشور ایران که در سال ۵۷ با مشکل بی‌سوادی مواجه بود امروزه از حیث تعداد دانش‌آموختگان در سطوح تحصیلات عالیه به رتبه جهانی نزدیک می‌شود.

وی همچنین گفت: امروزه زنان در تحصیل و علم‌آموزی نسبت به مردان، پیشی گرفته‌ و در مقایسه با قبل از انقلاب، افزایش هفت برابری یافته است.

معاون پارلمانی ریاست جمهوری ابراز کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، دسترسی به آموزش عالی از هر ۱۰۰ هزار نفر، ۴۵۷ نفر به این تحصیلات دسترسی داشتند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، این رقم به‌طور چشمگیری افزایش‌یافته است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار