کد خبر: ۳۷۲۵
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۵
مدیر اداره میراث فرهنگی اهواز خبر داد:
غلام رضا جلیلی‌نیا مدیر اداره میراث فرهنگی اهواز با اشاره به بارندگی شدید شامگاه شنبه اول فروردین 94 در اهواز از اسکان گردشگران چادر‌نشین در اقامت‌گاه‌های روبسته در اسرع وقت خبر داد.

 اسکان گردشگران چادر‌نشین در اقامت‌گاه‌های روبسته/نقش موثر تشکل‌های مردم‌نهاد در توسعه گردشگری شهر اهواز

 به گزارش خبرنگار آرانیوز( حوزه خوزستان )

غلام رضا جلیلی‌نیا مدیر  اداره میراث فرهنگی اهواز با اشاره به بارندگی شدید شامگاه شنبه اول فروردین 94 در اهواز از اسکان گردشگران چادر‌نشین در اقامت‌گاه‌های روبسته در اسرع وقت خبر داد.

وی افزود: با نزدیک شدن به ساعات بارندگی با همکاری ستاد اسکان آموزش‌ و پرورش برای تامین محل اسکان، انتقال گردشگران چادر نشین از اقامت‌گاه‌های موقت به مدارس اهواز آغاز شد و تا حدود ساعت 2 بامداد یکشنبه 2 فروردین 94 به طول انجامید.
وی ادامه داد: با پایان بارندگی اقامت‌گاه‌های موقت اهواز خدمات‌دهی به گردشگران را از سر گرفتند. با توجه به افزایش موج گردشگران در روز دوم فروردین، در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی اهواز 400 چادر اسکان موقت، در پارک لاله 180 چادر، پارک کارون 200 چادر و در اداره منابع طبیعی 80 چادر برای گردشگران پیش‌بینی شده است.

مدیر اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری اهواز همچنین از خدمات‌رسانی در حوزه‌های بهداشت، حمل و نقل، خدمات بانکی در اقامت‌گاه‌های موقت خبر داد و گفت: با همکاری شهرداری و ستاد خدمات سفر شهرستان اهواز، خدمات برای افزایش گردشگران هم پیش‌بینی شده است. همچنین آمادگی اسکان گردشگران در اقامت‌گاه‌های روبسته از جمله مدارس را در صورت تغییر دوباره شرایط جوی داریم.

جلیلی‌نیا با اشاره به تاسیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اهواز مستقل از اداره کل خوزستان در سال 93 با مساعدت مدیر کل میراث فرهنگی این استان و فرماندار شهرستان اهواز گفت: پس از تشکیل اداره کل اهواز، این شهر از یک مرکز صرف برای گردشگران خارج شده و با تهیه اقلام معرفی اهواز به گردشگران و تامین خدمات مورد نیاز، اکنون اهواز به خودی‌خود یک مقصد گردشگری است.
او با اشاره به نقش موثر تشکل‌های مردم‌نهاد در توسعه گردشگری شهر اهواز گفت: انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خوزستان یکی از این تشکل‌هاست که با همکاری اداره میراث فرهنگی اهواز، روزانه حدود 7 تور رایگان اهوازگردی را با حضور راهنمایان مجرب برگزار می‌کند. ثبت نام در این تورها در اقامت‌گاه‌های موقت مانند پارک لاله، محل نمایشگاه‌های بین‌المللی و پارک‌های ساحلی انجام می شود، همچنین ارایه بلیط 3 سینمای اهواز به گردشگران از جمله برنامه‌های این انجمن است.
جلیلی‌نیا با اشاره به تنوع اقوام در اهواز تاکید کرد: پس از ایام عزاداری برای حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها برنامه‌های اجرای آیین‌ها و سنت‌های بومی در شهر اهواز آغاز می‌شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها