کد خبر: ۲۵۱۲
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۱:۲۳
درمصاحبه زنده تلویزیونی دربخش ویژه خبری اخبار خوزستان؛
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: باتوجه به این که نوروز برای معرفی خوزستان یک فرصت است، سازمان میراث فرهنگی با همت و درایت مدیریت استاندار خوزستان و تمامی مجموعه ستاد اجرایی سفر در استان بنا را براین گذاشته اند که نوروز 94 نوروزی متفاوت برای مردم باشد.

حیدری: نوروز برای خوزستان یک فرصت است / جشنواره اولین ها در مسجد سلیمان و آبادان برگزار می شود

به گزارش خبرنگار آرانیوز( حوزه خوزستان )

افشین حیدری درمصاحبه زنده تلویزیونی دربخش ویژه خبری اخبار خوزستان درخصوص ثبت نرگسزارهای بهبهان اظهار کرد: ثبت نرگسزارهای بهبهان یکی از کارهای بسیار بزرگی بود که در سال جاری بعد از مدت ها تلاش و کوشش انجام شد. این نرگسزار با شماره 205 در فهرست آثارطبیعی ثبت شد.

وی افزود: نرگسزارهای بهبهان به صورت گونه های خاص در خوزستان هستند که به صورت خود رو در این بخش رویش دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در خصوص مهمترین برنامه های خود در ایام نوروز گفت: باتوجه به این که نوروز برای معرفی خوزستان یک فرصت است، سازمان میراث فرهنگی با همت و درایت مدیریت استاندار خوزستان و تمامی مجموعه ستاد اجرایی سفر در استان بنا را براین گذاشته اند که نوروز 94 نوروزی متفاوت برای مردم باشد.

وی تصریح کرد: برنامه های بسیار خوبی در این ایام تدوین شده است  که جشنواره هایی نیز با حفظ شان و منزلت ایام فاطمیه در استان برگزار خواهد شد.

حیدری بیان کرد: برای این ایام برنامه های پر رنگی در نظر گرفته شده است که  خاطرات و لحظات خوبی را برای گردشگران به ثبت خواهد رساند.

وی افزود: اداره کل میراث فرهنگی استان جشنواره های خوبی را برای استان در نظر گرفته است که به زودی ثبت ملی موسیقی الوانیه را در سال 93 خواهیم داشت و در سال 94 نیز جشنواره اولین های ایران در مسجد سلیمان و آبادان برگزار خواهد شد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان تصریح کرد: این جشنواره در نوع خودش کار بسیار جدیدی است که در این جشنواره اولین های صنعت ایران از تمامی استان ها در این دوشهر گردهم جمع خواهند شد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار