کد خبر: ۱۰۶۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۱
در حالیکه شهردار اهواز برای تحول این سازمان کمر همت بسته است، برخی مدیران این سازمان عریض و طویل با ناکارآمدی خود عامل بازدانده شهرداری برای رسیدن به موفقیت شده اند.

برخی مدیران، عامل بازدارنده شهرداری اهواز/ رسانه ها پشت خط مسئولان همیشه غایب

 
به گزارش خبرنگار آرانیوز،
شهرداری اهوازی سازمان بزرگی است که از چندین و چند سازمان تشکیل می شود که این سازمان و مناطق حکم چرخ های حرکتی اتوبوس شهرداری به شمار می روند. اگر در این بین یکی از این چرخ ها خوب کار نکند، این اتوبوس نمی تواند به خوبی عمل کند و به موقع به هدف و مقصد تعیین شده خود دست پیدا کند.

به خصوص اینکه این روزها از درون ساختمان شهرداری حرف هایی حاکی از عدم تحقق درآمدهای پیش بینی شده به گوش می رسد و در این میان عملکرد ضعیف برخی مدیران این وضع را ایجاد کرده است. به نظر می رسد در این بین باید حق را به شهردار داد زیرا مدیران و معاونین مالی و اداری مناطق، تحرک رضایت بخشی در کسب درآمد ندارند چرا که با روشها و راهکارهای بدست آوردن حق و حقوق شهرداری آشنایی کامل ندارند.

 متاسفانه نیروهای کار بلد و دلسوز سیستم در حاشیه کنار گذاشته شده اند چون جز سهم خواهی شورا نیستند و نیروهای تازه به دوران رسید پست های مهم و کلیدی را تصاحب و در برهه سیستم ضربه می خورد که نمونه آن کاهش درآمدی شهرداری و عدم تحقق بودجه است. ماههای بهمن و اسفند فصل افزایش راندمان درآمدی است که این امر می طلبد معاونین اداری مالی مناطق یا علی بگویند و در ادارات و شرکت ها رایزنی خداپسندانه ای بکنند و نسبت به احقاق حقوق شهرداری را کسب نمایند تا در قبال خدا و مردم روسفید باشند.

شهرداری درآمد دارد ولی تلاش و پیگیری می خواهد و از حاشیه ها باید دوری کرد و کمی معاونین مالی اداری مناطق خاکی تر و متواضع تر باشند و دنبال درآمدها باشند و از پشت میزها که وفایی ندارند بلند شوند و پروندهای کلان خود بدست بگیرند و با نیت قلبی خالص و خدایی خدمت بی منت کنند و این شهردار کلانشهر اهواز را یاری دهند که این فرصت طلایی را در اختیار آنها داده است را یاری کنند.

هر چند در این میان برخی شهرداران و مدیران سازمان های به خوبی به وظایف خود عمل کرده اند ولی نباید از ضعف های برخی شهرداران که حتی جوابگوی اصحاب رسانه هم نیستند صرف نظر کرد. کسانی که این روزها وقت خود را بیش از آنگه صرف رسیدگی به سازمان خود می کنند صرف کسب مدارک تحصیلی کرده اند و چون از لابی شورای شهر برخوردار هستند می دانند گزندی بابت این کم کاری به آنها نمی رسد.

برخی مدیران شهرداری و شهرداران مناطق از هم اکنون استارت انتخاباتی خود برای شورای شهر اهواز در دوره آینده را نیز زده اند و با لابی و فشار قصد دارند به مناطقی برسند که بیشترین آرا ممکن را در آنجا کسب کنند. به هر حال شهردار باید در این خصوص هوشیار باشد و اجازه ندهند امکانات بیت المال در راه رسیدن به منافع بی پایان شخصی برخی مدیران هزینه شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار