کد خبر: ۱۰۶۰۳
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۴
وزیر اقتصاد ترکیه با این ادعا که در ایران دموکراسی وجود ندارد و ترکیه دموکراتیک ترین کشور منطقه است گفت:«ترکیه یکی از کشورهایی خواهد بود که بیشترین نفع را (از لغو تحریم های ایران) خواهد برد.»

گستاخی وزیر ترکیه علیه ایران

به گزارش آرانیوز، مصطفی الیتاس، وزیر اقتصاد ترکیه روز دوشنبه گفت، ترکیه از رها شدن کشور همسایه اش از سال ها تحریم اقتصادی منتفع می شود.

الیتاس که در مصاحبه با رویترز سخن می گفت ادامه داد: «ترکیه یکی از کشورهایی خواهد بود که بیشترین نفع را (از لغو تحریم های ایران) خواهد برد.»

وی افزود، ارزش مبادلات تجاری ایران و ترکیه در سال 2012 به 22 میلیارد دلار رسید، اما این رقم به دلیل افت شدید قیمت نفت در سال گذشته به 14 میلیار دلار کاهش یافت.

«هدف ما رسیدن به رقم 30 میلیارد دلاری (در تجارت) با ایران تا سال 2023 است.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا ترکیه برای جذب سرمایه گذاری خارجی از اروپا و سایر نقاط جهان با ایران رقابت خواهد کرد مدعی شد تهران رقیب ما محسوب نمی شود زیرا در آنجا دموکراسی وجود ندارد.

این وزیر ترکیه ای افزود: «ترکیه دموکراتیک ترین کشور منطقه است و سرمایه گذاری های خارجی به کشورهای دموکراتیک سرازیر می شود، به کشورهایی که می توانند این سرمایه گذاری ها را تضمین کنند...اگر ایران اقتصاد خود را پیش ببرد، آنگاه آنها می توانند رقیب (ترکیه) شوند.» 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: