کد خبر: ۱۰۴۹۸
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۵
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از ادامه تحصیل دانش آموزان در دوره پیش دانشگاهی تا دو سال دیگر خبر داد.

تمدید 2 ساله دوره پیش دانشگاهی

به گزارش آرانیوز، مهدی نوید ادهم  گفت: دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی سال تحصیلی آینده نیز مانند سایر دانش آموزان در مدرسه حضور می یابند و به تحصیل خود ادامه خواهند داد و تا زمانی که نظام جدید آموزشی به طور کامل اجرا نشود دوره پیش دانشگاهی حذف نخواهد شد. 
 
وی افزود: مراکز پیش دانشگاهی در دو سال گذشته با دبیرستان ها ادغام شدند و به صورت مستقل فعالیت نمی کنند بلکه به صورت یک دوره ای از دوره های دبیرستان فعالیت خواهند کرد.
 
نوید ادهم همچنین خبر تغییر رشته های تحصیلی دانش آموزان از سال تحصیلی آینده را نیز تکذیب کرد و گفت: دانش آموزان از سال تحصیلی آینده همچنان در شاخه نظری در چهار رشته ریاضی، انسانی، تجربی و معارف اسلامی و در شاخه هنرستانی در دو رشته فنی حرفه ای و کار دانش تحصیل خواهند کرد.
 
وی تاکید کرد: البته رشته های تحصیلی فنی و حرفه ای از 43 رشته به 27 رشته کاهش خواهد یافت.
 
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان از امسال در پایان پایه نهم تحصیلی و به صورت یک مرحله ای انجام می شود و تحصیل دانش آموزان در دبیرستان و هنرستان به مدت سه سال و در رشته های تخصصی انجام خواهد شد.
 
نوید ادهم از اضافه شدن برخی دروس مهارتی به درس های دانش آموزان دوره متوسطه دوم خبر داد و افزود: دانش اموزان دبیرستانی از سال تحصیلی آینده هفته ای 35 ساعت و هنرستانی ها هفته ای 40 ساعت در مدرسه تحصیل خواهند کرد.
 
وی تصریح کرد: از سال تحصیلی آینده درس انسان و مهارت زندگی در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم تدریس می شود و همچنین دروس مدیریت خانواده و سبک زندگی، انسان و محیط زیست، سلامت و بهداشت، تفکر و سواد رسانه ای و کارگاه کارآفرینی و تولید از جمله دروس جدیدی هستند که به کتابهای دانش آموزان دوره دبیرستان اضافه می شود.
 
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: کتاب های این دروس درحال تالیف و تدوین است و برای سال تحصیلی آینده چاپ شده است و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.
 
نویدادهم افزود: همچنین برای دروس آزمایشگاه فیزیک و شیمی دانش آموزان دبیرستانی کتابی جدا تالیف خواهد شد و در اختیار آنها قرار خواهد گرفت و ساعات تدریس درس ادبیات فارسی برای پایه های دهم تا دوازدهم به چهار ساعت در هفته افزایش خواهد یافت.
 
وی همچنین یادآور شد: شورای عالی آموزش و پرورش تاکنون هیچ مصوبه ای درباره فعالیت مدارس در پنجشنبه ها برای سال تحصیلی آینده نداشته است و در صورت هرگونه تصمیم جدیدی در این باره به اطلاع دانش آموزان خواهیم رساند.
 
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از ادامه تحصیل دانش آموزان در دوره پیش دانشگاهی تا دو سال دیگر خبر داد.
 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار