کد خبر: ۱۰۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۴
نبرد همزمان ارتش با تروریست‌ها در ۷ جبهه؛
حلب به‌زودی شاهد بزرگترین عملیات ارتش سوریه از ابتدای بحران این کشور در سال ۲۰۱۱ تاکنون علیه گروه‌های تروریستی تکفیری خواهد بود.

 بزرگترین عملیات در حلب در راه است


به گزارش آرانیوز، نیروهای ارتش سوریه با همکاری گروه‌های دفاع مردمی، کوه‌های کزبر و السندیان در اطراف منطقه ربیعه در حومه شمالی لاذقیه را پس از گریختن گروه‌های تروریستی از مواضع خود به کنترل خود درآوردند.

از سوی دیگر یک منبع نظامی سوری گفت حلب به‌زودی شاهد بزرگترین عملیات نظامی از ابتدای بحران تاکنون خواهد بود که هدف از آن گسترش کمربند امنیتی اطراف شهر به‌صورت اساسی و منزوی کردن تروریست‌ها است.

این منبع تصریح کرد ارتش سوریه در حال حاضر در آنِ واحد در هفت جبهه با گروه‌های تروریستی می‌جنگد.

ارتش سوریه با همکاری نیروهای همپیمان عملیات نظامی را در جبهه‌های مختلف استان حلب در شمال سوریه ادامه می‌‌دهد به‌طوری که برای قطع راه‌های کمک رسانی به گروه‌های تروریستی مسلح در شهر حلب تلاش می‌کنند.

در حومه دمشق هم جنگنده‌های ارتش سوریه، مواضع گروه‌های تروریستی را در محور دیرالعصافیر ــ الرکابیه در غوطه شرقی بمباران کردند.

این در حالی است که نیروهای ارتش بیشتر مواضعی را که قبلاً در اطراف شهرک حتیته الجرش از دست داده بودند، از تروریست‌ها بازپس گرفتند و تلفات سنگینی به آنها وارد کردند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین برخی مزارع و ساختمان‌ها را از لوث گروه‌های تروریستی پاکسازی کردند. مواضع تروریست‌ها و تحرکاتشان در شهرک‌های النشابیه، اوتایا، حوش الاشعری، حزرما، عین ترما، حموریه، حزه و زملکا هدف حملات هوایی ارتش قرار گرفت.

در غوطه غربی دمشق هم تروریست‌های گروه موسوم به لواء شهداء الاسلام به کشته شدن یکی از سرکردگان میدانی خود ملقب به بشار ابونبیل به‌ضرب گلوله نظامیان ارتش سوریه در شهر داریا اعتراف کردند، این شهر همچنان شاهد درگیری میان ارتش و تروریست‌های تکفیری در منطقه حائل بین این شهر و شهر المعضمیه است و مواضع تروریست‌ها هم زیر آتش سنگین توپخانه و تانک قرار دارد به‌طوری که نیروهای ارتش توانستند تعدادی از مجتمع‌های مسکونی را از لوث تروریست‌ها پاکسازی کنند.

پاکسازی روستای البغیلیه از لوث تکفیری‌های تروریست

از سوی دیگر محمد قدور العینیه استاندار دیرالزور تأکید کرد نیروهای ارتش سوریه، تروریست‌های داعشی را از روستای البغیلیه بیرون راندند،‌ تکفیری‌ها جنایت هولناکی را علیه مردم این روستا با قتل‌عام دست‌کم 300 غیرنظامی بیگناه که بیشتر آنها زن و کودک بودند، مرتکب شدند.

العینیه افزود تروریست‌های داعشی پس از ارتکاب  این جنایت و پس از پیشروی نیروهای ارتش به‌سمت آنها به مناطق اطراف روستا گریختند.

استاندار دیرالزور گفت تروریست‌های داعشی شب گذشته به روستای البغیلیه کنار رودخانه فرات در غرب شهر دیرالزور نفوذ کردند و مرتکب جنایات هولناک علیه مردم شدند و نیروهای ارتش هم بلافاصله برای نجات مردم این روستا از شر تکفیری‌ها وارد عمل شدند به‌طوری که با تروریست‌های داعشی درگیر شدند که طی آن شمار زیادی از آنها به هلاکت رسیدند و بقیه به مناطق مجاور که تحت اشغال آنهاست، گریختند.

به‌گفته منابع آگاه، 30 تروریست انتحاری گروهک تکفیری داعش زمینه ورود تروریست‌های دیگر به روستای البغیلیه برای ارتکاب جنایت علیه مردم این روستا را فراهم کردند.


منبع : تسنیم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار