کد خبر: ۱۰۲۸۴۳
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷
رئیسی در دیدار با دبیرکل آسه آن با اشاره به اهمیت نقش سازمان‌های منطقه‌ای در توسعه اقتصادی کشورها، ظرفیت‌ها و اولویت‌های اعلام شده از سوی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه تعاملات با این اتحادیه و کشورهای عضو آن را مورد اشاره قرار داد و بر ضرورت پیگیری تحقق اهداف تعیین شده در این زمینه تاکید کرد.

رئیسی بر گسترش همکاری‌ها میان ایران و اتحادیه آسه‌آن تاکید کرد

به گزارش آرانیوز در دومین روز از سفر رسمی آیت‌الله  سید ابراهیم رئیسی به اندونزی، آقای «کائو کیم هورن» دبیرکل اتحادیه آ‌سه‌آن با حضور در محل اقامت، با رئیس جمهور کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

دبیرکل اتحادیه آسه‌آن در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه، گزارشی از برنامه‌های این اتحادیه برای گسترش تعاملات با کشورمان ارائه کرد.

 رئیسی نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت نقش سازمان‌های منطقه‌ای در توسعه اقتصادی کشورها، ظرفیت‌ها و اولویت‌های اعلام شده از سوی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه تعاملات با این اتحادیه و کشورهای عضو آن را مورد اشاره قرار داد و بر ضرورت پیگیری تحقق اهداف تعیین شده در این زمینه تاکید کرد.

اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا که بیشتر با نام اختصاری «آسه‌ آن» شناخته می‌شود، یک سازمان بین‌المللی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در جنوب شرق آسیا است.

اندونزی یکی از اعضای آ سه آن است که می تواند بستری مناسب برای ورود و فعالیتهای تجار ایرانی در بازار کشورهای عضو این اتحادیه باشد؛ تایلند، مالزی، ویتنام، سنگاپور، فیلیپین از دیگر اعضای آ سه آن به شمار می روند.

پایان پیام/

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار