کد خبر: ۱۰۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۸
رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به تنش میان تهران و ریاض، گفت این مسئله می‌تواند به روند حل بحران سوریه، مبارزه با تروریسم و بحران پناهجویان لطمه بزند.

پوتین: تنش میان ایران و عربستان به حل بحران سوریه لطمه می‌زند

به گزارش آرانیوز، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه می‌گوید تنش پیش آمده میان ایران و عربستان می‌تواند به روند حل بحران سوریه و همچنین مبارزه با تروریسم لطمه بزند.

آقای پوتین در بخش دوم از مصاحبه با روزنامه بیلد در پاسخ به سوالی در مورد اختلافات میان تهران و ریاض، گفت: «مسلم است که این مسئله به تلاش‌ها برای حل بحران سوریه و مبارزه با تروریسم و همچنین روند متوقف کردن جریان پناهجویان به اروپا لطمه می‌زند.»

وی ادامه داد: «اما آیا اینکه این مسئله به یک درگیری بزرگ منطقه‌ای منجر می‌شود یا نه، نمی‌دانم. ترجیح می‌دهم در این باره نه صحبت کنم نه حتی به آن فکر کنم. ما روابط بسیار خوبی با ایران داریم و شراکتمان با عربستان سعودی هم باثبات است.»

رئیس‌جمهور روسیه ادامه داد: «قطعا، از اینکه این اتفاقات افتاد،‌ متأسفیم. اما شما در کشورتان مجازات اعدام ندارید. با وجود دوره بسیار سختی که در دهه 1990 و اوایل 2000 داشتید، یعنی زمانی که روسیه با تروریسم مبارزه می‌کرد، ما مجازات اعدام را برچیدیم. در حال حاضر هیچ مجازات اعدامی در روسیه نیست. برخی از کشورها هستند که از مجازات اعدام استفاده می‌کنند، مانند عربستان سعودی، ایالات متحده و برخی دیگر.»

وی افزود: «بابت این اتفاقات متأسفیم، به خصوص با توجه به اینکه آن روحانی از نیروی نظامی برای مبارزه با عربستان سعودی استفاده نکرده بود. با این حال، درست است که حمله به سفارتخانه‌ها در جهان امروزی غیرقابل قبول است. تا جایی که می‌دانم، مقامات ایرانی چندین نفر از مهاجمین را بازداشت کرده‌اند. اگر هرگونه مشارکت ما لازم باشد، ما کاملا آماده‌ایم هرآنچه لازم باشد برای حل هرچه سریعتر مسئله، انجام دهیم.»

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار