کد خبر: ۱۰۱۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۶
امام جمعه گرگان:
گرگان- امام جمعه گرگان گفت: ارتقاء توانمندی های نظامی و دفاعی و پیشرفت های علمی ضامن استقلال و عامل قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

توانمندی دفاعی و پیشرفت علمی ضامن استقلال ایران است
به گزارش آرانیوز، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان اظهارکرد: با تلاش و همت فرزندان این مرز و بوم، خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران شاهد پیشرفت‌ها و توانمندی‌های متعددی در حوزه‌های دفاعی و هسته‌ای و دیگر علوم برتر جهان شده است.

امام جمعه گرگان افزود: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر در علوم مختلف سرآمد کشورهای منطقه و حتی جهان است که از آن جمله می‌توان، به توانمندی‌های پزشکی در حوزه درمان ناباروری، توانمندی‌های دفاعی در حوزه ساخت و تولید پهپادهای پیشرفته و علوم هسته‌ای اشاره کرد.

وی گفت: باید نیازهای کشور در داخل برآورده و تأمین شود و نباید دست نیاز به بیگانگان و کشورهای خارجی دراز کنیم.

نورمفیدی افزود: با پیشرفت‌های مختلف و در چنین شرایطی استقلال کشور ماندگار خواهد شد.

وی گفت: ماه‌های گذشته رئیس جمهور آمریکا مباحثی را علیه ایران مطرح کرد که با پاسخ صریح و شفاف ایران مواجه شد و دیگر جرأت نکرد که به تهدیدات خود را عملی کند.

امام جمعه گرگان به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: برای تحقق شعار سال باید در گام نخست و با کمک قوای سه گانه تورم مهار شود تا بتوانیم رشد تولید را عملیاتی کنیم.

وی گفت: به عقیده بسیاری از کارشناسان اقتصادی، منشأ اصلی بروز تورم مقوله کسری بودجه است، یعنی درآمدها و هزینه‌های قوه مجریه با هم تناسب ندارد.

امام جمعه گرگان ادامه داد: دولت باید ساز و کاری ترسیم کند که میزان تحقق درآمدها با هزینه‌ها تناسب داشته باشد.

نورمفیدی اظهار کرد: در مقوله تولید نیازمند آن هستیم که یک عزم همگانی شکل بگیرد تا حمایت‌های حاکمیت منجر به کمک به کارگر ایرانی شود نه اینکه درآمدهای ملی برای کارگران خارجی مصرف شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار