کد خبر: ۱۰۱۲۸۷
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۴:۳۴
استاندار مازندران:
فریدونکنار - استاندار مازندران با اظهار این که ۱۵ درصد ظرفیت بندر فریدونکنار استفاده می شود، گفت: این میزان امسال باید ۲۵ درصد رشد کند.

۱۵ درصد ظرفیت بندر فریدونکنار استفاده می شود

به گزارش آرانیوز سید محمود حسینی پور شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست با مسئولان شهرستان فریدونکنار با اظهار اینکه باید در مدیریت مصرف بهینه و علمی، منابع آب و تنظیم آب و خاک، کشت و تولید و اصلاح الگوی مصرف برنامه جامعی را در استان مازندران داشته باشیم، یکی از مباحث مهم آب سالم و بهداشتی و پایدار است که باید مورد توجه استان قرار گیرد.

وی افزود: آب‌های زیر زمینی به خاطر تأثیر روی محیط زیست و کشاورزی و بهداشت باید مورد توجه خاص و جدی قرار بگیرد و یکی از مسائلی که امروز مورد بحث در دنیاست، تهدیدات فاضلاب در بستر دریا و محیط زیست و سفره‌های زیر زمینی است.

وی در ادامه گفت: برنامه ریزی برای انجام راهبردهای کاربردی باید انجام شود تا محیط زیست پاک و با سطح مطلوب بهداشت در استان برقرار باشد.

حسینی‌پور اظهار داشت" پروژه تصفیه خانه فریدونکنار در کاهش تورم نقش به سزایی دارد زیرا قرار است بیش از ۲۰۰۰ میلیارد در این پروژه سرمایه گذاری شود و قطعاً ارتباط مستقیم با رشد اقتصادی این شهر دارد.

وی گفت با اینکه در مازندران بعد از ۱۰ سال رشد اقتصادی منفی با همت و تلاش بخش‌های خصوصی و دولتی در سال گذشته به رشد سه درصدی رسیده است، گفت: چرا مازندران باید در بین استان‌های کشور رشد منفی داشته باشد در حالی که سه بندر اقتصادی مهم در کنار دریا دارد و باید اقتصاد این بنادر فعال شود

استاندار مازندران اظهار داشت: در حال حاضر ۱۵ درصد ظرفیت بندر فریدونکنار استفاده می‌شود و در سال جاری باید حداقل این ظرفیت ۲۵ درصد رشد کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار