تازه های خبری :
چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ -April 24 19: 06: 47 2019
کد خبر: ۴۴۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از برگزاری جلسه‌ای ویژه برای رسیدگی به مسائل آموزشی مناطق سیل‌زده در هفته آتی خبر داد.
به گزارش آرانیوز،  سیدحمایت میرزاده در تشریح نشست امروز(دوشنبه 26 فروردین) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: گزارش برخی اعضا که به مناطق سیل‌زده از سه استان سفر کرده بودند، استماع و مقرر شد جلسه‌ای ویژه در دوشنبه هفته آتی با محوریت این موضوع و تاکید بر اولویت برای پرداخت بدهی‌های آموزش و پرورش به این مناطق، برگزار شود.

بررسی چند طرح به عنوان کمیسیون فرعی در کمیسیون آموزش مجلس

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: بررسی چندین طرح به عنوان کمیسیون فرعی نیز در دستور کار قرار داشت؛ طرح "حمایت از آسیب دیدگان سیل و حوادث طبیعی و پیشگیری از مخاطرات طبیعی" بررسی و به سبب مسائل مالی آن در خصوص معافیت مالیاتی شرکت‌های تولید کننده ابزارهای هشداردهنده خطرات و سوانح طبیعی مقرر شد کمیسیون بودجه مجلس نیز آن را بررسی کند.

وی ادامه داد: طرح "ممنوعیت تبلیغ کلاس‌های خصوصی" بررسی و مقرر شد کمیته مشترکی از اعضای کمیته آموزش عالی و کمیته آموزش و پرورش کمیسیون، جزئیات این طرح را مورد رسیدگی قرار دهند تا نظر نهایی کمیسیون آموزش صادر شود.

میرزاده گفت: ماده 14 طرح "مبارزه با تبعیض نژادی، تنفر قومی و مذهبی" که ناظر به تبعیض و تنفر در برنامه‌های صداوسیما و کتب آموزشی بود، مورد بررسی قرار گرفت و تصویب نشد.

وی بیان کرد: ماده 2 طرح "حمایت و تشویق مطلعین از مفاسد اداری و اقتصادی" بررسی و تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: ماده 1 و 2 از طرح "اعاده اموال نامشروع و اجرای اصل 49 قانون اساسی" به عنوان کمیسیون فرعی بررسی و تصویب شد.

لزوم ارائه آموزش و مهارت به تولیدکنندگان

وی با اشاره به حضور رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز گفت: گزارشی از عملکرد این سازمان در سال گذشته و برنامه‌های پیش‌رو برای سال آینده ارائه شد.

این نماینده مجلس توضیح داد: با توجه به سال "رونق تولید" مقرر شد برای حمایت از تولید باید تولیدکننده، آموزش و مهارت لازم را داشته باشد؛ زیرا اگر بخشی از محصولات ما در بازار قادر به عرض اندام و رقابت با تولیدات خارجی نیست، به آن دلیل است که تولید کننده مهارت لازم را ندارد.

وی افزود: تولید محصول با قیمت ارزان و کیفیت بالا سخت شده است؛ بخشی از آن بدان دلیل است که تولیدکننده آموزش‌های لازم را ندیده است.

گلایه از تاخیر در تشکیل شورای عالی مهارت

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز گفت: برخی اعضای کمیسیون در خصوص تاخیر در تشکیل و فعالیت شورای عالی مهارت که وزارت کار به عنوان یکی از اعضا و دبیرخانه آن پیش‌بینی شده، انتقاداتی داشتند و بر لزوم اجرای قانون در این زمینه تاکید کردند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار