تازه های خبری :
سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ -April 23 12: 43: 42 2019
کد خبر: ۴۳۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تکیه بر نیروی جوان در جنگ، معادلات را به نفع جمهوری اسلامی تغییر داد، گفت: فرمان آتش به اختیار از سوی رهبری نیز به همین منظور صادر شد تا مدیریت کشور به جوانان منتقل شود.
به گزارش آرانیوز، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه با حضور در سازمان بسیج اساتید کشور ضمن دیدار با استادان جوان و بسیجی دانشگاه‌ها، با اشاره به نقش تاریخی حضرت امام در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام راحل (ره) فرموده بودند تکیه بر امکانات و تجهیزات بدون توکل بر خدا مفسده انگیز است و آنچه برای من غرورانگیز است تربیت نیروی جوان، از جان گذشته و مؤمن است که پیروزی‌ها را در جنگ رقم زده است. 

رهبر معظم انقلاب نیز چندین بار بر همین فرمایش امام تأکید فرمودند: و فتح الفتوح ما را در تربیت نیرو‌های جوان، مؤمن و انقلاب است. 

سرلشکر جعفری با بیان اینکه عامل اصلی عبور از بحران‌ها و مشکلات در کشور، نیروی مردمی است که خط‌شکنی آن برعهده نیرو‌های جوان است، گفت: در همه عرصه‌ها نیرو‌های جوان توانستند با خلاقیت و ابتکار عمل و انرژی سرشار جوانی، بر مشکلات فائق آیند. ازجمله در مسائل امنیتی کشور در زمان جنگ که مشکلاتی به ویژه در مناطق غرب و شمال غرب کشور پدید آمد، جوانان متعهد و انقلابی ما نقشی تاریخی ایفا کردند. در قضایای سال‌های ۷۸ و ۸۸ و حتی در دی ماه سال گذشته نیز، این حضور پرشور جوانان مؤمن و انقلابی بود که توانست بار دیگر نقشه بدخواهان انقلاب اسلامی را نقش بر آب کند. 

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به توان بالای دفاعی و بازدارنده جمهوری اسلامی گفت: این توان و ظرفیت در کشور وجود دارد. حتی به اعتقاد بنده با اعتقاد و ایمان بیشتری نسبت به اوایل انقلاب هستند. اما سازماندهی و به‌کارگیری نیرو‌های جوان در این عرصه بسیار با اهمیت است. اما تا تفکر برگرفته از اسلام ناب در بدنه مدیریت اجرایی کشور حاکم نباشد، اوضاع کشور همین خواهد بود. 

وی با اشاره با آمار بالای جمعیت جوان و پرشور در کشور و عدم استفاده از این ظرفیت در بدنه مدیریتی و تصمیم‌گیری کشور گفت: فرمان آتش به اختیار از سوی رهبری نیز به همین منظور صادر شد تا مدیریت کشور به جوانان منتقل شود. اما با کمال تأسف و در حالی که در هیچ جای دنیا مرسوم نیست، افرادی در عرصه انتخابات حضور می‌یابند که چارچوب اصلی نظام را هم قبول ندارند. 

فرمانده کل سپاه ادامه داد: از این رو بعد از مدتی افرادی بر سر کار می‌آیند که مدیران ناکارآمد و با سنین بالا را انتخاب و کشور را معطل می‌کنند. 

در حالی که بسیاری از مدیران جوان، با انگیزه و مؤمن در کشور هستند که به کار گرفته نمی‌شوند و این بزرگ‌ترین خسارت را به کشور وارد می‌کند.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار