چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ -March 20 19: 04: 46 2019
کد خبر: ۴۱۵۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
رئیس مجلس شورای اسلامی با استناد به اصلاح آئین نامه داخلی مجلس از اولویت دار شدن سوالات نمایندگانی که کمتر مطرح شده است، خبر داد.
به گزارش آرانیوز، غلامرضا کاتب در نشست علنی امروز (دوشنبه، 14 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به تبصره 4 ماده 207 آیین نامه داخلی، تذکر داد: در اصلاح آئین نامه داخلی مجلس با هدف رعایت حق و حقوق نمایندگان در مباحث کلان از جمله سوال و تذکر مواردی ذکر شد.

رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس ادامه داد: می دانید که بسیاری از نمایندگان در صحن علنی سوالات زیادی در مسائل مهم و ارزشمند دارند اما مقرر شد برای رعایت حق نمایندگان در ایفای نقش نظارتی خود ترتیبی اتخاذ داده شود تا سوالات نمایندگانی که کمتر مطرح می شود در اولویت قرار گیرد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس آمادگی لازم برای همکاری در زمینه اجرای این بخش از آئین نامه داخلی را دارد.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر، اظهار داشت: آقای امیرآبادی که مسئولیت بررسی سوال ها را در صحن علنی دارد باید به تبصره 4 ماده 207 آئین نامه داخلی مجلس توجه بیشتری داشته باشد چرا که آئین نامه تغییر کرده و باید این موضوع رعایت شود.

احمد امیرآبادی فراهانی توضیح داد: از زمانی که این مسئولیت را برعهده گرفتم 50 درصد سوالات مطرح شده و این کار روند خوبی را طی کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در تبصره 4 ماده 207 آئین نامه داخلی نکته ای اضافه شده است که باید رعایت شود بنابراین باید سوال نمایندگانی که کمتر مطرح شده است در اولویت قرار گیرد.

دکتر لاریجانی:
نظر شورای نگهبان در مورد CFT با رعایت وقت به مجلس رسید

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نظر شورای نگهبان در مورد CFT با رعایت وقت به مجلس رسیده و به کمیسیون ارجاع داده شده است.

 محمود صادقی در نشست علنی امروز (دوشنبه 14 آبان) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی در رابطه با عدم اطلاع نمایندگان مجلس از زمان ارسال نظر شورای نگهبان درخصوص CFT به مجلس گفت: اخباری مبنی بر موضع شورای نگهبان در مورد CFT مطرح شده و این در حالی است که هنوز به دست ما نرسیده است، ضمن اینکه سخنگوی شورای نگهبان در توئیت به این نکته اشاره کرده که نظر شورای نگهبان به مجلس فرستاده شده است، آیا این اقدام در موعد مقرر صورت گرفته است؟

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به وی تصریح کرد: شورای نگهبان نظر خود را به مجلس ارسال کرده و من هم طبق روال همچون سایر موارد آن را برای کمیسیون ارسال کردم، ضمن اینکه این اقدام در موعد مقرر صورت گرفته و شورای نگهبان 2 تا 10 روز را رعایت کرده است.

دستور کار جلسه علنی ۱۴ آبان ماه مجلس شورای اسلامی

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل آغاز به کار کرد.

 نشست علنی امروز (دوشنبه چهارده آبان ماه) مجلس شورای اسلامی راس ساعت    8:27  دقیقه به ریاست دکتر علی لاریجانی و با حضور 230 نفر از نمایندگان آغاز به کار کرد.

گفتنی است امیرحسین قاضی زاده هاشمی دستور کار امروز مجلس را به شرح زیر قرائت کرد:

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در همکاری های تأیید صلاحیت آزمایشگاهی آسیا-اقیانوسیه

گزارش کمیسیون‌ صنایع و معادن با همکاری کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل(44) قانون‌اساسی در مورد موضوع توقف ثبت سفارشات خودرو و افزایش تعرفه واردات خودرو

گزارش شور دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد بررسی لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح

گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل(44) قانون اساسی در مورد آسیب شناسی وضعیت شاغلان و بیکاران با رویکرد حمایتی

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه معافیت وزارتخانه ها و موسسات دولتی از پرداخت هزینه های ثبتی

بررسی تقاضای عده ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد رسیدگی به طرح جامع مدیریت شهری طبق اصل 85 قانون اساسی

سوال حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه و پنج نفر دیگر از نمایندگان مجلس سه فقره از وزیر امور خارجه

انتخاب یک نفر نماینده به معرفی کمیسیون بهداشت و درمان به عنوان ناظر در شورایعالی نظام پرستاری

انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد کمیسیون به عنوان ناظر در شورایعالی شهرسازی و معماری ایران.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار