چهارشنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ -March 27 07: 12: 01 2019
کد خبر: ۴۱۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۳
عضو شورای شهر آبادان که نسبت فامیلی با یکی از نمایندگان مجلس در این شهر دارد با حکم قضایی بازداشت شد.
به گزارش اختصاصی آرانیوز، زمین خواری و تخلفات مالی علت بازداشت عضو شورای شهر آبادان اعلام شد. طی ماه‌های اخیر و با آغاز مبارزه با مفاسد اقتصادی مسئولین، چندین عضو شورای شهر و شهردار تا کنون بازداشت شده اند.

واکنش رییس کمیسیون اقتصاد شورای اسلامی شهر آبادان به بازداشت عضو شورا؛
نیروهای امنیتی و قضایی دخالتی در روند استیضاح شهردار ندارند

رییس کمیسیون اقتصاد شورای اسلامی شهر آبادان به شایعات پیرامون بازداشت عضو شورا واکنش نشان داد.

خلیل جنامی ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی، با اشاره به بازداشت یک عضو شورا در جلسه علنی اخیر گفت: این عضو شورا از پرونده مطروحه اطلاع داشت و بازداشت وی در جلسه دیروز تعمدی نبوده است.

وی با رد شایعه بازداشت فرد مذکور و ارتباط آن با طرح استیضاح شهردار ادامه داد: متاسفانه برخی رسانه ها و کانال های فضای مجازی بگونه ای خبرسازی کرده اند که نیروهای امنیتی و قضایی بصورت هدفمند و برای تاثیرگذاری بر روند استیضاح شهردار مبادرت به بازداشت این عضو شورا کرده اند.

این عضو شورا تصریح کرد: در دو دوره ای که بنده عضویت شورا را دارم هیچگاه شاهد دخالت نیروهای امنیتی و قضایی بر له یا علیه اعضای شورا یا شهردار و یا دخالت آنها جهت تاثیر بر روند تصمیمات قانونی نبوده ام.

جنامی اظهار داشت: این حجم از جرم‌تراشی برای یک فرد بدون اطلاع کافی از محتوای پرونده توسط فعالان فضای مجازی تاسف آور و غیراخلاقی است. 

نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آبادان ادامه داد: در جلسه روز گذشته پس از استماع توضیحات مکتوب شهردار در پاسخ به سوالات اعضا، طبق قانون چنانچه حداقل سه نفر از اعضا اعلام عدم اقناع می کردند برای استیضاح شهردار کفایت می کرد با این حال پاسخ ها برای چهار نفر قانع کننده نبود.

جنامی تصریح کرد: طبق ماده ۸۳ قانون شوراها حق قانونی شورای شهر است که چنانچه شهردار عملکردش مطلوب نباشد وی را استیضاح کنند.

وی با بیان اینکه ما اعضای شورای شهر نیز بر اساس قانون عمل کرده‌ایم و چیزی فراتر از قانون انجام نداده‌ایم، افزود: متاسفانه یک سال از روی کار آمدن شهردار و اعضای شورای شهر می‌گذرد در حالی که تاکنون نتوانسته‌ایم هیچ خدمتی به مردم بکنیم و شرمنده آن‌ها شده‌ایم بنابراین درصدد جبران اشتباه خود هستیم.

این عضو شورا با تاکید بر اینکه به عنوان عضوی از شورای شهر به خاطر انتخاب حمیدپور به عنوان شهردار آبادان پشیمان شده و به خاطر این انتخاب اشتباه شرمنده مردم هستم، گفت: اشتباه کرده‌ایم پس ملزم به جبران هستیم و لذا در این مرحله کلیه روال قانونی استیضاح را دنبال خواهیم کرد و با قاطعیت و تدبیر از حق و حقوق مردم شریف آبادان دفاع می کنیم.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار