تازه های خبری :
دوشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۷ -September 24 17: 06: 10 2018
کد خبر: ۴۰۳۷۲
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۶
حادثه جمعه هفته گذشته فصل نوینی از روابط ایران و عراق را در دو بعد داخلی و خارجی رقم زد .
به گزارش آرانیوز، حادثه جمعه هفته گذشته فصل نوینی از روابط ایران و عراق را در دو بعد داخلی و خارجی رقم زد .
اتفاقی که علاوه بر تاثیر در وضع موجود ارتباطات ایران و عراق در وضعیت اینده حکومت مرکزی عراق نیز تاثیر مستقیمی خواهد داشت .
از آنجا که یکی از اصلی ترین پایگاه های حشد الشعبی در عراق در استان بصره و جنوب این کشور قرار دارد و این گروه نقش بسیار ممتازی در نابودی تروریسم با محوریت داعش در کشور عراق داشته است عملا  به طور طبیعی در دکترین نظامی و استراتژیک ایران از موقعیت ممتازی برخوردار است .
در جمعه رمز دار ایران و عراق بناست که بر اساس ان مردم ایران ، عراقی ها را عرب های سودجو بنامند و مردم عراق نیز ایران را بعنوان کشور مداخله گر  تلقی کنند . بر اساس این پازل فتنه انگیز که در آن تنش و تخاصم مستقیم موج میزند قرار است که دو ملت ایران و عراق رو در روی هم قرار گیرند و از این طریق هدف و چشم انداز اصلی آن  که  مراسم اربعین میباشد ، مورد هدف قرار گیرد و یا بطریقی از عظمت این همایش میلیونی با ایجاد بحرانهای بطئی و کند ، کاسته شود.

با این مقدمه و طرح مسئله در این جا به طور خلاصه به اهداف این عملیات رمز دار بین ایران و عراق می پردازم .
۱-  تصویر سازی منفی از  وجهه ایران در عراق . با این هدف که از ارتباط عمیق مذهبی و فرهنگی دو کشور مخصوصا در جنوب که اوج آن را در حشد الشعبی میبینیم ، کاسته شود .  
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

امروز مردم خوزستان، اهواز با مشت های کوبنده مردم ولایتمدار و شهید پرور خوزستان با آرمانهای شهدا و انقلاب اسلامی تجدید میثاق می کنند/ بزرگترین تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز و با حضور مردم شهید پرور و ولایتمدار خوزستان/با حضور حجت الاسلام مرویی، حجت الاسلام رحیمیان، شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به نمایندگی از رهبر انقلاب به خوزستان سفر می کنند/ سردار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام/ آوایی وزیر دادگستری/ علوی وزیر اطلاعات/ امیر حاتمی وزیر دفاع/ قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت/ فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و هیئت همراه/ افشانی شهردار تهران/ جلیلی معاون وزیر اقتصاد/ سید شریف حسینی معاون وزیر نفت/ خادمی معاون وزیر راه/ حیات مقدم مجموعه قوانین و مقررات مجلس/ رستمی معاون شهردار تهران/ احمد سیاحی وزارت نیرو/ ساعدی رئیس مجمع نمایندگان خوزستان/ سامری نماینده مردم خرمشهر/ سعدون زاده وزارت علوم و برخی نمایندگان مجلس دوره یازدهم خوزستان و ادوار به استان خوزستان سفر می کنند