چهارشنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ -March 27 07: 12: 59 2019
کد خبر: ۴۰۰۱۰
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۴
با تصمیم مجلس شورای اسلامی و اصلاحیه قانون منع بکارگیری بازنشستگان، شرایط برای ادامه حضور کتانباف در شهرداری اهواز پیچیده شد و با این وضعیت کتانباف یک قدم دیگر برای رفتن از شهرداری اهواز نزدیک‌تر شد.
به گزارش آرانیوز، رئیس مجلس در جریان بررسی پیشنهاد اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در پاسخ به این ابهام که آیا شهرداری شامل ماده ۵ قانون خدمات کشوری که در ماده واحده این مصوبه به آن اشاره شده می‌شود یا خیر پاسخ داد. علی لاریجانی گفت: شهرداری شامل این ماده است و قابل مستثنی شدن نیست.

 قانون منع به کارگیری بازنشستگان در 20 اردیبهشت 95 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و بعد از آن 2 مرتبه در سال 96 و 97 توسط نمایندگان مجلس اصلاح شد از زمان تصویب این قانون تا به امروز مهمترین چالشی که درباره آن وجود وجود داشته است بحث تبصره یک ماده واحد این قانون است که بازنشستگانی که به واسطه انتصاب یا انتخاب در یکی از سمت‌های مذکور در ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری و همطرازان آنها به‌کارگیری می‌شوند را از شمول قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، مستثنی می‌کند. در دو دوره اصلاح این قانون، بندهای (د) و (ه) ماده 71 قانون خدمات کشوری که مربوط به استانداران، سفرا و معاونان وزرا بود حذف شده است و طبق بندهای (الف. ب. ج) این ماده شاغلان سیاسی رده‌های بالاتر را در بر می‌گیرد.

 علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه 226 مجلس و در جریان بررسی پیشنهاد اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در پاسخ به این ابهام که آیا شهرداری شامل ماده 5 قانون خدمات کشوری که در ماده واحده این مصوبه به آن اشاره شده می‌شود یا خیر پاسخ داد.

وی در این‌باره اظهار کرد: شهرداری شامل این ماده است و قابل مستثنی شدن نیست.

انتهای پیام/*
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار