تازه های خبری :
شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ -February 23 00: 17: 39 2019
کد خبر: ۳۸۴۱۰
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران:
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در این سال ها سرانه ای به مدارس تعلق نگرفته است و برای همین ما نمی گوییم مدارس وجهی دریافت نکنند اما چون بخشنامه است این کار را موقع ثبت نام انجام ندهند.
به گزارش آرانیوز، عباسعلی باقری ، گفت: ما درباره وضع نیروی انسانی در تهران نگران هستیم و برای پایه دوازدهم و استقرار آن در نظام جدید آموزشی به ۱۵۰۰ دبیر نیاز داریم.البته برای کمبود نیرو راهکارهایی را در نظر گرفته ایم و با توجه به بازنشستگی حدود ۳۵۰۰ نفر از فرهنگیان شهر تهران در تلاش هستیم کمبود را جبران کنیم.

وی در ادامه درباره بیشترین تخلفات زمان ثبت نام نیز بیان کرد: گرچه در اضافه شهریه و دریافت وجه هنگام ثبت نام شاهد تخلفاتی بودیم و حتی سه مدرسه را منحل کردیم اما بیشترین تخلفات در شهر تهران مربوط به ثبت نام ورودی پایه اول دبستان است که باید ۶ سال تمام را ثبت نام کنند اما برخی مدارس از این قانون تبعیت نمی کنند و این موضوع بیشترین تخلف را در بر می گیرد. 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران همچنین درباره موضوع برکناری مدیر مدرسه ای در منطقه ۱۴ که روز گذشته اعتراضاتی را از جانب اولیا و دانش آموزان به همراه داشت توضیح داد: مدیر مدرسه تخلف مالی داشته و سازمان بازرسی کل کشور این گزارش را داده به هیات رسیدگی به تخلفات و آنجا هم مدیر به یکسال خروج از مدیریت محکوم شده. اگر می خواهیم همه در کنار هم با موضوع شهریه های غیر قانونی برخورد کنیم یک راهش این است که از این تصمیمات حمایت کنیم. 

وی در پایان با اشاره به اینکه در چند سال اخیر به مدارس سرانه ای تعلق نگرفته است، گفت: موضوع این است که با توجه به اینکه اصلا سرانه ای در سال های اخیر به مدارس تعلق نگرفته است ما معتقد نیستیم مدارس نباید شهریه بگیرند بلکه چون قانون است می گوییم زمان ثبت نام این کار را انجام ندهند. اولیا باید بدانند بهترین هزینه ای که می توانند برای فرزندانشان انجام دهند در مدرسه است. در ضمن امیدواریم مجلس شورای اسلامی نیز بودجه لازم برای سرانه مدارس را در نظر بگیرد و ما بتوانیم از مدارس حمایت کنیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار