يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ -December 16 23: 51: 59 2018
کد خبر: ۳۴۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان گفت: شرایط استان هم از نظر اماکن، سایت‌ها و موزه‌ها و آمادگی‌های امنیتی و انتظامی، ترافیکی و مجموعه خدماتی که باید در ایام نوروز به میهمانان استان ارائه شود، آماده است.
به گزارش آرانیوز، «محمود وفایی» صبح امروز 22 اسفندماه در جلسه ستاد خدمات سفر استان کرمان اظهار کرد: شرایط استان هم از نظر اماکن، سایت‌ها و موزه‌ها و آمادگی‌های امنیتی و انتظامی، ترافیکی و مجموعه خدماتی که باید در ایام نوروز به میهمانان استان ارائه شود، آماده است.


وی با اشاره به این‌که کرمان به‌عنوان بزرگ‌ترین مهمانخانه ایران آمادگی پذیرش مسافران نوروزی از سراسر کشور را دارد، افزود: در سال جاری به ظرفیت‌های اقامتی ما اضافه شده و اکنون بیش از 170 اقامتگاه بوم‌گردی در استان فعال است و گردشگران در هر منطقه حضور پیدا کنند، امکان اقامت وجود دارد.

وفایی با اشاره به ارزیابی رضایتمندی مسافران نوروزی در استان‌ها در سال گذشته، تصریح کرد: با مدیریت خوب استاندار و همکاری همه مسئولان و اعضای ستاد سفر در سطح استان، کرمان در صدر رضایتمندی مسافران قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: شمار اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان در دو سال گذشته به بیش از 170 واحد رسیده و می‌توانند پذیرای حدود 20 هزار میهمان در ایام نوروز و طول سال باشند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به افزایش ظرفیت‌های اقامتی و خدماتی در سه سال گذشته یادآور شد: هتل‌های استان از چهار واحد در سال 93 به 31 واحد افزایش پیدا کرده و ورود گردشگران خارجی از 7000 نفر در سال 92 امسال به مرز 40 هزار نفر رسیده است.

وی با اشاره به این‌که مجتمع‌های گردشگری استان از دو واحد به 14 مورد رسیده است، خاطرنشان کرد: شمار خانه‌های مسافر استان نیز از یک مورد به 24 مورد افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام/

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها