تازه های خبری :
چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ -January 23 04: 42: 39 2019
کد خبر: ۳۴۵۳۵
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجلس در مورد استیضاح وزیر کار کوتاه نمی‌آید، چون استمرار وضیعت کنونی و حتی یک روز ادامه فعالیت ربیعی به صلاح کشور نیست.

به گزارش آرانیوز، محمدرضا پورابراهیمی جمعه شب در جشن میلاد حضرت زهرا (س) در محل تکیه فاطمیه شهر کرمان که با حضور جمعی از مسئولان و دوستداران اهل‌بیت (ع) برگزار شد، اظهار داشت: جای تاسف است که در جامعه اسلامی بعضی از کشف حجاب سخن می‌گویند.

وی بیان داشت: قابل قبول نیست کسی که در جامعه اسلامی زندگی می‌کند از کشف حجاب سخن بگوید، این همه شهید و مقاومت و پایداری برای احیای شعائر دینی و اتکای به مبنای اسلامی بوده است، اما متاسفانه بعضی از افراد در جمهوری اسلامی به دلیل وادادگی، از مبانی اسلامی کوتاه آمده و حرفی را می‌زنند که روزی دشمنان ما می‌زدند.

پورابراهیمی افزود: جمهوری اسلامی وظیفه خود می‌داند پای مبانی و ارزش‌های خود مانند حفظ حجاب بماند، ملت ایران ذره‌ای از ارادت خود به اهل بیت (ع) را از دست ندادند و اوج این شیفتگی را در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مسئولیت کسانی که امروز می‌خواهند برای این کشور تصمیم گرفته و حق خانواده شهدا و مردم ایران به ویژه مستضعفان را بگیرند، بسیار سنگین است، اما امروز شاهدیم بعضی مدیران ما به دنبال اشرافی‌گری و مسائل دیگری هستند.

وی ادامه داد: در حالی که مشکلات معیشتی و فقر و مسائل خاص حوزه اجتماعی وجود دارد و دامن‌گیر کشور شده است، اما افرادی که قبلا از آنها به عنوان رجال این کشور نام برده می‌شد، امروز در فضای دیگری قرار گرفتند.

بیشترین نارضایتی مردم از ایجاد تبعیض و عدم عدالت اجتماعی است

پورابراهیمی تصریح کرد: مردم امروز از مشکلات و مسائل اقتصادی رنج می‌برند، اما بیشترین نارضایتی آنها از ایجاد تبعیض و عدم عدالت اجتماعی است.

وی افزود: زمانی که یک مسئول در این کشور دارایی و ثروتی برای خود ایجاد کرده که به هر شکلی حساب کنید، نمی‌توانسته از یک مجرای سالم و قانونی حاصل شود، بزرگترین ضربه به نظام وارد می‌شود و اعتماد مردم نسبت به نظام خدشه‌دار می‌شود.

پورابراهیمی فساد اقتصادی را از مشکلات نظام اجرایی کشور دانست و با تاکید بر اینکه مجلس با تمام توان مقابل آن می‌ایسد، گفت: انباشت ثروت یکی از موارد فساد اقتصادی است که بعضی از افراد به دلیل فرار از دستگاه‌های نظارتی جمع کردند.

وی ادامه داد: اما جمهوری اسلامی و نمایندگان مردم در مجلس در برابر این وضوع کوتاه نمی‌آیند و در همین زمینه طرح بررسی اموال مسئولان تنظیم شده که اگر اموال نامشروع در مجموعه مالکیت‌های شخصی افراد بود، پاسخگو باشند.

ریز تخلفات اقتصادی را به مردم کرمان خواهیم گفت

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه فعلا نمی‌خواهیم نامی از افرادی که اموال ناشروع کسب کردند، ببریم، اظهار داشت: اگر لازم شود اسامی افرادی را که در استان تخلف کرده و حق مردم کرمان را ضایع کردند، افشا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه طرح اعاده اموال نامشروع برای تمام مسئولانی که از اول انقلاب تا امروز در این کشور فعالیت داشتند، اجرا می‌شود، بیان داشت: ۱۸۰ نماینده این طرح را امضا کردند و در روزهای آینده به جمع‌بندی نهایی می‌رسیم تا اطمینانی برای مردم حاصل شود.

پورابراهیمی عنوان کرد: برای ما قابل قبول نیست در کشوری که هزاران شهید داده و مردم آن همیشه پای نظام ایستادند، سوء استفاده صورت گیرد و ثروت‌های میلیاردی به اسم جریان‌های مختلف سیاسی برای خود دست و پا کنند و به جای اینکه پاسخگو باشند، مطالبه‌گری و ادعا می‌کنند.

وی بیان داشت: اگر لازم شود به ریز مسائل و اطلاعات اقتصادی و تخلفات انجام گرفته را به مردم کرمان خواهیم گفت تا کسانی که ادعا می‌کنند و مسائل را وارونه جلوه می‌دهند، بدانند که چه وضعیتی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امروز باید به سیره ائمه اطهار (ع) استعانت کنیم، چگونه می‌توان شاهد بود در جامعه اسلامی تخلفات اقتصادی اتفاق افتد و ما ساکت بنشینیم.

پورابراهیمی ابراز داشت: باید برای فضایی که زمینه آسیب برای جامعه ایجاد کرده، برنامه‌ریزی کنیم که یکی از این اقدامات مبارزه جدی با فساد است.

فساد اقتصادی بزرگترین تهدید برای نظام است

وی گفت: جمهوری اسلامی را جریان جنگ نظامی تهدید نمی‌کند، بلکه بزرگترین تهدید ما فساد اقتصادی در درون است و اگر این موضوع را که زمزمه‌های آن در جامعه در حال گسترش است در نطفه خاموش نشود، قطعا آثار و پیامدهای آن از حمله نظامی آمریکا به مراتب بیشتر خواهد بود.

پورابراهیمی تصریح کرد: چهار نفر متخلف اقتصادی و ثروت‌اندوز، آبروی هزاران مدیر سالم را می‌برند و مسلما باید به آنها برخورد شود.

وی با تاکید بر این موضوع که در حوزه مسائل اقتصادی، علاوه بر مبارزه با فساد، کارآمدی هم باید افزایش پیدا کند، به عملکرد منفی بعضی از وزرای حوزه اقتصادی اشاره داشت و تصریح کرد: ده‌ها بار به رئیس جمهور در صحن علنی و جلسات خصوصی تذکر دادیم که مردم با مشکلات متعددی مواجه ‌هستند که اگر رفع نشوند، دچار چالش‌های بعدی می‌شویم.

مجلس در مورد استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کوتاه نمی‌آید

وی اظهار داشت: چرا رئیس جمهور وزیری را که بخش عظیمی از اقتصاد کشور در اختیار دارد و بارها گفتیم توان اداره کشور را ندارد، برای دومین مرتبه برای کابینه معرفی می‌کند.

پورابراهیمی به استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره داشت و گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان یکی وزیر ناکارآمد است که متاسفانه به دلیل هزینه‌هایی فرصتی که این وزارتخانه در اقتصاد کشور ایجاد کرده، بخش عظیمی از مشکلات اقتصادی دامنگیر کشور شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به حجم بالای کاری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله حوزه حمل و نقل کشتیرانی، هواپیمایی و ریلی افزود: همه این فعالیت‌های اقتصادی در دست وزیری است که تنها چیزی بلد نیست، اقتصاد کشور است.

وی تصریح کرد: مجلس در مورد استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کوتاه نمی‌آید، چون استمرار وضیعت کنونی و حتی یک روز ربیعی به صلاح کشور نیست.  

پورابراهیمی ادامه داد: مگر می‌توان با مردم تعارف داشت و جریان و گروه سیاسی برای ماندن در وزارت درست کنیم، به وزیر تعاون تذکر می‌دهیم که از لابی سیاسی دست بردارد.

وی گفت: امروز کشور ما افرادی را می‌خواهد که شایسته برای اداره کشور باشد، مجلس که برخاسته از اعتماد مردم است با تمام توان مقابل نارسایی اقتصادی ایستاده و ذره‌ای از آنچه را که به عنوان امنیتی از مردم بر دوش دارد، کوتاه نمی‌آییم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مسائل اقتصادی را در کشور سامان می‌دهیم، چون بخش زیادی از آنها با برنامه‌ریزی قابل حل است و به غیر از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وزارت‌خانه‌های دیگری هم هستند که باید برای آنها تعیین تکلیف کرد.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
0
0
با سلام: ضمن تشكر از كليه دولت مردان ونمايندگان محترم مجلس انچه موجبات تبعيض در جامعه شده قطعا درم واردي همچون 1- قوانين متنوع وبعضا خواص در مجلس 2- جزيره اي كردن مردم در قوانين 3- ديدگاههاي سنتي 3- عدم توجه به ميزان در امد وهزينه ها د بودجه وانهماهنگي بين انها كه بعضا هزينه ها بيشتر از در امد نيز چه بسا باشد 4- عدم استراتزي متني بر اينده براي كشور بعنوان نقشه راه بعنوان نمونه هزينه عدم كيفيت توليد خودرو توسط خودروسازان داخلي وبعضا وارداتي چيني در يكمورد تفاوت مصرف سوخت انها در مقايسه با خودرو هاي اروپايي وهزينه تمام شده سوخت /تلفات جادهاي وهزينه از دست رفته همه انها 5- عدم قاطعيت در تصميم گيري وبرخورد بواسطه رسوخ فساد در تمام لايه ها 6- عدم توجه به كانونهاي بهره وري وكيفيت با هدف قراردادن تنها كانونهاي مديريتي كه موجبات عدم توجه به اينكه يك سازمان با زير ساختار ان شكل ميگيرد واگر هريك به وظيفه صحيح عمل نمايد موجبات بالندگي وبهرهوري ونهايتا قيمت تمام شده بهبود يافته است 7- عدم استفاده از تكنولوژي روز د توليد وبعضا استفاده ازه مان تكنولوژي هاي گذشته كه موجبات پرت زياد وافزايش در قيمت تمام شده است 8- تصميمات عاطفي بسيار زياد 9- عدم توجه به مسايل اقتصادي در مراودات خارجي بطوريكه قطعا مناسبات ومسايل ديگري اولا بر مسايل اقصتادي ميباشد كه مين موضوع حتي موجب عدم استفاده از ظرفيت مناسب برجام گرديده10- توليد فضاي دلال وواسطه گري در كشور 11- توجه بيشتر به فرعيات وحاشيه ها بجاي تمركز بر مسايل كلان 12- افزايش شدت در يگري قوا ونهادهها و...بجاي همدلي ووفاق جهت تصميم مشترك 12- عدم ساختار بازرسي قوي در برخورد ها كه بعضا موجبات تشكيك در اذعان مردم بواسطه عدم برخورد كه مينموضوع نايده نگاشتن بلوغ مردم ميباشد13- نهادههاي موازي بسياري كه كاري واحد را دنبال ميكنند وقطعا موجبات افزايش بودجه جاري در مقايسه با بودجه عمراني ميشود 14- عدم استفاده ازت مام ظرفيتهاي كشور وبخصوص اينكه غير متخصين نيز در حوزههاي تخصصي ورود وصاحب نظر ميشوند 15- عدم توجه به تاريخ 16- نهايتا برخي قوانين با نگاه كلان واقعا نميباشد ومنطبق با مفاهيم قراني نيز نمي باشد ودر اجرا مشي بر اي توانمند سازي نيريو انساني بعنوان موتور محرك جامعه اصلا وجود ندارد وهميشه نگاه بر مسايل سنتي بوده كه موجبات نه تنها پيشرفت كشور تاكنون نبوده بلكه سكون وچه بسا عقب گردد نيز ميباشد
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار