تازه های خبری :
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ -January 19 12: 24: 21 2019
کد خبر: ۳۳۴۶۵
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۵
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:تجربه بیانگر این است به دلیل ضعف نظارتی و عدم برنامه ریزی مناسب، برخی کالاها بصورت سلیقه ای در روزهای پایانی سال، قیمت گذاری می شدند.
به گزارش آرانیوز، احمد انارکی محمدی، در خصوص تنظیم بازار شب عید گفت:تجربه بیانگر این است در ایام پایانی سال میزان خریدهای مردم برای سال نو با افزایش روبرو می شود که بدیهی است اگر تدابیری برای ایجاد تعادل در بازار اتخاذ نشود قیمت ها در بازار با افزایش روبرو می شود.  

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:متاسفانه افزایش قیمت دلار با رشد تقاضا در روزهای پایانی سال همراه شده و این موضوع باعث شده نرخ برخی کالاها با افزایش قابل توجهی روبرو شود.

اقتصاد خانوارها ظرفیت تحمیل گرانی جدید را ندارد

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:تیم اقتصادی دولت باید با هماهنگی با بخش خصوصی اجازه ندهد که تعادل در عرضه و تقاضای بازار با مشکل روبرو شود تا زمینه تحمیل گرانی کالاها به مردم فراهم شود.

انارکی محمدی تصریح کرد:ستاد تنظیم بازار نباید اجازه دهد که برخی سوداگران در ایام پایانی سال با اقداماتی مانند احتکار، نظم بازار برهم زنند حتی افزایش قیمت دلار در کوتاه مدت نباید بهانه ای برای گرانی قیمت کالاها باشد چرا که بخش قابل توجهی از کالاها قبل از افزایش نرخ ارز خریداری شده اند.

وی ادامه داد:تجربه بیانگر این است به دلیل ضعف نظارتی و عدم برنامه ریزی مناسب، برخی کالاها بصورت سلیقه ای در روزهای پایانی سال، قیمت گذاری می شدند که این غیرقابل قبول است و نباید تکرار شود.برگزاری نمایشگاه بهاره در آستانه بازارشب عید، می تواند در تنظیم قیمت کالاها موثر باشد البته باید تمامی جوانب در این زمینه سنجیده شود.  

نظارت بر نرخ و کیفیت اماکن اقامتی و  تفریحی در ایام نوروز   

انارکی محمدی تصریح کرد: افزایش سفرها به مناسبت  تعطیلات ایام نوروز، این ضرورت را ایجاب می کند نظارت بر نرخ و کیفیت اماکن اقامتی و  تفریحی و مراکزی مانند ارائه خدمات خودرو، ارتقا یابد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:برای تنظیم بازار باید دستگاه های مختلف دولتی و  حاکمیتی با اتاق های اصناف، بازرگانی و تعاون هماهنگی داشته باشند همچنین در این راستا سازمان تعزیرات حکومتی،بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان نیز باید اقدامات نظارتی موثر و کافی را لحاظ کند.

پایان پیام/*

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
0
0
با سلام: بنظر هيچ دستگاه نظارتي ومتولي براي كنترل در تمام زمينه ها در كشور وجود ندارد كه همه مسئولين صرفا مدعي حباب و... دارند وبا بيان مواردي كليشه اي سنتي صرفا سعي بر انداختن گناه بر يكديگر ويا اشخاصي غير را دارند مگر ميتوان گفت در مملكت تخم مرغ گران شود وعلت مشخص نباشد دلار گران ؛خانه گران وهمه حباب را مزيد ان دانند بايد گفت تنها يك دليل براي همه وجود دارد وان عدم طعيت در برخورد وكنترل وضعف از اين منظر است متاسفانه دستگاههاي موازي وفساد ريشه دار مانع از هرگونه برخورد ميباشد وبايد اذعان داشت در برخي دستگاهها نيز اگر چه ممكن است حيف صورت وميلي انجام نشود ليكن نهادههاي مسئول نيز بجهت اينكه صرفا ريشه امنيتي وخود را بلوغ ميدانند موجبات حذف نيروهاي ارزشي قاطع نيز هستند كه اصلاحات را بايد از همان منابع شروع واز مرحله حرف به مرحله عمل رسيد والا گوش همه مردم از گفتمان تكراري بدون برخورد واقعا پر شده است
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار