تازه های خبری :
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ -January 19 12: 01: 06 2019
کد خبر: ۳۳۴۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
ساعدی نماینده:
نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس با انتقاد از بی توجهی دولت نسبت به عقب ماندگی تحصیلی دانش‌آموزان خوزستانی بر لزوم برگزاری کلاس‌های جبرانی برای دانش‌آموزان تأکید کرد.
به گزارش آرانیوز، قاسم ساعدی با اشاره به تعطیلی پی در پی مدارس استان خوزستان به علت وجود ریزگردها و شرایط بحران در استان، گفت: بارها در این باره به مسئولان اجرایی از رئیس جمهور گرفته تا رئیس سازمان محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش تذکر داده‎‌ایم تا نسبت به عقب‌ماندگی دانش‌آموزان و دانشجویان خوزستانی اقدام عاجل کنند ولی تا این لحظه هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امور آموزشی استان خوزستان امسال حدود 4 ماه به علت وجود ریزگردها مختل شد و دانش‌آموزان و دانشجویان آرامش خاطری برای تحصیل نداشتند، گفت: فقط دولت به صورت رسمی نزدیک به 40 روز را در خوزستان به علت وجود ریزگردها تعطیل رسمی اعلام کرد که این تعداد روز به علاوه سایر روزهایی که مدارس به صورت نیمه تعطیل دایر بود و استشمام هوا برای دانش‌آموزان دشوار بود که لطمه جبران ناپذیری را به سال تحصیلی خوزستانی‌ها وارد کرد.

وی با انتقاد از اینکه برای مسئولان دولتی مهم نیست که دانش‎آموزان و دانشجویان خوزستانی از تحصیل باز مانده‌اند، ادامه داد: مدارس و دانشگاه‌های خوزستان 4 ماه است که به صورت غیر کیفی دایر است و این لطمه جبران ناپذیری به تحصیل دانش‌آموزان خوزستانی وارد کرده است.

پیشنهاد نماینده خوزستان به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان خطاب به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش، اظهار کرد: در چنین شرایطی ضرورت دارد دولت با اختصاص بودجه برای دانش‌آموزان خوزستانی، اداره کل آموزش و پرورش استان را موظف به برگزاری کلاس‌های جبرانی کند تا این عقب ماندگی تحصیل جبران شود.

ساعدی با بیان اینکه خوزستان در حال حاضر سی و دومین استان به لحاظ رتبه بندی وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش است، افزود: چه کسی پاسخگوی این افت تحصیلی در مدارس و دانشگاه‌های استان خوزستان است؛ مردم خوزستان دارای استعدادهای بسیار بالایی هستند ولی این استعدادها یکی پس از دیگری کور می‌شود و هیچ فرد و نهادی هم به آن‌ها توجهی ندارد.

وی ادامه داد: همچنین ضرورت دارد عقب افتادگی تحصیلی برای دانش‌آموزان مقطع پیش دانشگاهی که خود را برای کنکور آماده می‎‌کنند نیز کلاس‌های تقویتی برگزار شود تا حساسیت در این مقطع نیز از دانش‌آموزان دور شود و این دانش‌آموزان توان رقابت با سایر دانش‌‎آموزان در سراسر کشور را داشته باشند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصیح کرد: روند رسیدگی به وضعیت ریزگردهای در جنوب غرب کشور نشان می‌دهد که دولت برای بهبود اوضاع ریزگردها برنامه‌ای ندارد و این مسئله نارضایتی مردم را به دنبال دارد و حداقلی‌ترین کار ممکن رسیدگی به وضعیت تحصیلی دانش آموزان خوزستانی است.


غلظت گرد و غبار در اهواز به ۵۷ برابر حد مجاز رسید

 اداره کل حفاظت از محیط زیست استان خوزستان اعلام کرد: غلظت گرد و غبار موجود در هوای اهواز تا ساعت ۱۲ صبح امروز به ۵۷ برابر حد مجاز رسید.

 بر اساس اعلام اداره کل حفاظت از محیط زیست استان خوزستان، میزان غلظت غبار موجود در هوای اهواز تا ساعت ۱۱ صبح امروز به هشت هزار و ۶۰۰ میکروگرم بر مترمکعب رسیده که این میزان غلظت، بیش از ۵۷ برابر حد مجاز است.

میزان عادی و استاندارد ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

توصیه می‌شود؛ بیماران قلبی و ریوی در این شرایط ضمن مصرف به موقع داروهای خود، به هیچ وجه در معرض هوای بیرون قرار نگیرند و از منزل تا برطرف شدن کامل آلودگی هوا بیرون نیایند. همچنین افرداد عادی در صورت کار ضروری داشتن و نیاز به خروج از منزل، حتماً از ماسک استاندارد (ماسکهای مخصوص گرد و غبار) استفاده کنند.

امروز مدارس اغلب شهرهای استان خوزستان تعطیل اعلام شده است و ادارات در شهرهای استان تا ساعت ۱۲ فعال خواهند بود.


انتهای پیام/
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار