تازه های خبری :
سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ -April 23 21: 15: 10 2019
کد خبر: ۳۲۴۴۶
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱
پس از اعلام استعفای محسن عرب باغی، مرتضی بانک - دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی- با این تصمیم موافقت کرد.
استعفای مدیرعامل منطقه آزاد ارس پذیرفته شد
به گزارش آرانیوز، محسن عرب باغی روز شنبه تصمیم به استعفا از مدیرعاملی سازمان منطقه آزاد ارس گرفت. استعفایی که بی‌ارتباط با جلسه روز پنجشنبه هفته گذشته کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نبود.

در متن استعفای عرب باغی به بانک آمده بود که "اینجانب اعتقاد دارم اگر مناطق آزاد بخواهد استراتژی پیشرفت و توسعه را اجرایی کند و متحول شود باید  با جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی همراه باشد. تولیدات صادرات‌محور، تکنولوژی، دانش فنی، اشتغال، آبادانی و عمران، فرهنگ، منطقه سالم و امن، ارزش افزوده و در نهایت سازندگی به تمام واقعی کلمه باید مانند مناطق آزاد سایر کشورهای جهان از قبیل جبل علی، شانگهای، مرسین و... اتفاق بیفتد که این مسئله نیازمند اجرای نحوه اداره مناطق آزاد است. "

همچنین در ادامه این استعفا آمده است: "باید ریاست محترم جمهوری مستقیما نظارت ویژه بر عملکرد سازمان‌های مناطق آزاد داشته باشند. با مصوبه اخیر که دبیرخانه مناطق در زیر نظر وزارت اقتصاد انجام وظیفه می‌نماید، مناطق استقلال خود را از دست داده و نمی‌توانند آن طور که انتظار می‌روند برنامه‌های خود را اجرایی کنند و قد و قواره مناطق کوتاه و توسری خور شده‌اند و هر روز با طرح موارد انحرافی از قبیل قاچاق و... باعث تضعیف روحیه افرادی که با قدرت در جهت پیشرفت و توسعه منطقه اتخاذ تصمیم می‌کنند می‌شود. بنابراین با توجه به موارد ذکر شده و مواردی که قابل بیان نیست امکان ادامه همکاری برای اینجانب مقدور نبوده و خواهشمند است ضمن پذیرش استعفای اینجانب، ‌ فرد دیگری را برای تصدی این امر معرفی کنید. "

یک منبع آگاه در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه پس از وصول این استعفا مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، موافقت خود را اعلام کرده، اظهار کرد: به زودی و پس از طی مراحل اداری، مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد ارس معرفی می‌شود و تا آن زمان محسن عرب باغی مسئولیت اداره این سازمان را بر اساس قانون بر عهده دارد.

وی همچنین در مورد علت موافقت مرتضی بانک با استعفای عرب باغی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس تصمیم به استعفا گرفته و این مساله را اطلاع‌رسانی کرده است دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز موافقت خود را با این مساله اعلام کرد.

انتهای پیام/*

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار