شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ -January 19 13: 56: 14 2019
کد خبر: ۳۲۲۹۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
معاون اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور:
کرج - معاون اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور گفت: دفاتر تسهیل گری مناطق حاشیه ای در البرز راه اندازی می شود.
به گزارش آرانیوز، رضا محبوبی در جلسه هماهنگی برای راه اندازی دفاتر تسهیل گری در مناطق حاشیه نشین البرز که پیش از ظهر یکشنبه برگزار شد، با بیان اینکه بر اساس فرامین و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر کنترل، پیشگیری و ساماندهی آسیب های اجتماعی گفت: گاهی کاهش جزئی آسیب های اجتماعی که گزارش می شود نمی تواند حائز اهمیت باشد چراکه ممکن است ناشی از نوسانات مقطعی باشد بنابراین باید برنامه ریزی دقیق در این رابطه به جد در دستور کار قرار گیرد.

محبوبی افزود: نمی توان با سیاست های تخریبی و انکار، معضلات مناطق حاشیه ای را ساماندهی و حل کرد بنابراین باید با پذیرفتن این امر و جلب مشارکت های مردمی، اقدامات لازم را انجام داد.

وی ادامه داد: طرح راه اندازی دفاتر تسهیل گری در مناطق حاشیه ای از سوی وزارت کشور و با محوریت مردم در دستور کار قرار گرفته که با استفاده از مشارکت مردم و خیرین، هماهنگی های لازم برای رشد و توسعه این مناطق و ساماندهی معضلات اجتماعی صورت گیرد.

محبوبی با بیان اینکه ۱۰ استان کشور که در شرایط حساس تری درگیر معضلات اجتماعی ناشی از حاشیه نشینی قرار دارند پایلوت اجرای این طرح می شوند گفت: این امکان در ۱۰ نقطه حاشیه نشین البرز نیز فراهم خواهد شد.

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی ردیف جداگانه ای برای ساماندهی مناطق حاشیه ای در نظر گرفته ولی با توجه به حساسیت این موضوع از سوی دفتر اجتماعی وزارت کشور نیز مورد توجه است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار