تازه های خبری :
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ -January 19 12: 02: 47 2019
کد خبر: ۳۲۱۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۵
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از رصد و بررسی لیست بعضی از استخدامی های غیرقانونی در استان خبرداد.
به گزارش آرانیوز، علی محمد احمدی در نشست شورای مشورتی استاندار در امور ایثارگران گفت: این شورا همچون سایر شوراهای استان دارای اهمیت است و ما باید نه تنها در گفتار بلکه در عمل نیز قدردان فداکاری های جامعه ایثارگری باشیم .

وی با اشاره به اینکه زیرساخت ها در استان ضعیف است، بیان کرد: جمعیت استان و جامعه ایثارگری در استان بالاست و خدمات رسانی به همه این افراد نیازمند کار و تلاش بیشتری است. این کاستی ها و مشکلات تنها مختص جامعه ایثارگری نیست بلکه سایر اقشار و گروه ها نیز گله مند هستند و در این مسیر باید به تناسب پاسخگویی به ایثارگران بیشتر باشد.

احمدی با بیان اینکه بخشی از این مشکلات به ساختار موجود در جامعه مربوط می شود، تصریح کرد: قرار نیست کسی از بیرون بیاید همچون یک منجی مشکلات استان را حل کند بلکه باید خود مردم و مسئولان بومی دست به کار شوند و به مقابله با تبعیض و طایفه گرایی بپردازند. خود ایثارگران نباید نسبت به گرفتن حقوق خود سکوت کنند و باید از استخدام های طایفه ای در سیستم اداری جلوگیری شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه از وعده های بی سرانجام به مردم خودداری کنید، عنوان کرد: تمام سعی خود را می کنیم جلوی این نا به سامانی ها گرفته شود.

احمدی با بیان اینکه بعضی از استخدامی ها از طریق آزمون و براساس قانون خدمات مدیریت کشوری است، تاکید کرد: باید دستگاه های اجرایی طبق قانون درصد جذب ایثارگران را رعایت کند و بنیاد شهید نیز بر این موضوع نظارت داشته باشد.

وی افزود: جذب افراد از طریق روش های پیمانی و قراردادی از سوی شرکت های دستگاه های دولتی عمدتا در خفا انجام می شود که اگر به دنبال عدالت و پرهیز از تبعیض ناروا هستیم باید جلوی این اقدامات گرفته شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به رصد و بررسی لیست بعضی از استخدامی های غیرقانونی در استان، تصریح کرد: پشت پرده این استخدامی ها مربوط به برخی از مسئولان و اصحاب قدرت و در سایه سکوت رسانه ها انجام شده است. دلیل حضور مردم در خیابان ها و اعتراضات اخیر نبود شفاف سازی و اتاق شیشه ای در سیستم های اجرایی بوده است.

وی با بیان اینکه اینگونه تبعیض ها در سراسر کشور وجود دارد، گفت: یک شبه نمی توان تمامی این مشکلات را حل و به مقابله با این بی عدالتی ها پرداخت و رسانه ها بهترین ابزار برای شفاف سازی در جامعه هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: انتظار می رود از فرزندان ایثارگران در پست های تخصصی  استفاده شود و از به کارگیری آنها در پست های نامرتبط جلوگیری شود.

احمدی اضافه کرد: مطالبات مردم به ویژه مسئله اشتغال را به گوش مسئولان ارشد کشور می رسانیم.


انتهای پیام/9601

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار