شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ -January 19 14: 40: 25 2019
کد خبر: ۳۲۰۷۰
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
مشمولانی که از محل آورده نقدی ارزش سهام عدالت خود را به یک میلیون تومان رسانده اند به دلیل این که در زمان برگزاری مجامع شرکت ها در سال ۹۵ تنها ۵۳۰ هزار تومان سهام داشته اند از سال بعد سود کامل سهام ۱ میلیون تومانی را دریافت می کنند.
به گزارش آرانیوز، بر اساس قانون دو دهک اول مشمولان سهام عدالت شامل افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی از تخفیف 50 درصدی در پرداخت اقساط سهام عدالت خود برخوردار هستند و ارزش سهام عدالت آنها در حال حاضر یک میلیون تومان است.

به همین نسبت هم قرار است تا انتهای امسال در مجموع 150 هزار تومان به عنوان سود سهام عدالت به این دسته از مشمولان پرداخت شود که این روزها در مرحله نخست پرداخت سود سهام عدالت، این دسته از مشمولان 50 هزار تومان سود دریافت می‌کنند.

از سوی دیگر برخی از مشمولان نیز از ابتدای امسال اقدام به تسویه مانده بدهی اقساط سهام عدالت خود کرده‌اند و در پی پرداخت نقدی، ارزش سهام خود را به یک میلیون تومان رسانده اند.

بر این اساس باید گفت این دسته از مشمولان به دلیل این که در زمان تقسیم سود مجامع شرکتهای حاضر در پرتفوی سهام عدالت تنها دارنده 530 هزار تومان سهام عدالت بوده‌اند، بنابراین فقط به همین نسبت سود سالی مالی 95 شرکتهای سرمایه پذیر به آنها اختصاص پیدا کرده است و در مرحله نخست پرداخت سود سهام عدالت 26600 ریال سود دریافت می کنند.

نکته قابل توجه در این زمینه این است که چون این افراد از محل آورده نقدی، باقی مانده اقساط سهام خود را پرداخت کرده اند، بنابراین سال آینده سود کامل سهام خود را دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/9601

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار