تازه های خبری :
شنبه ۰۲ تير ۱۳۹۷ -June 23 09: 18: 06 2018
کد خبر: ۲۷۷۰۸
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از بررسی گزارش تخلفات در زمینه مدیریت و نگهداری آثار فرهنگی و گردشگری و طرح تحول سلامت در کمیسیون متبوعش خبر داد.
به گزارش آرانیوز، اکبر ترکی عضو کمیسیون اصل 90  مجلس شورای اسلامی از سفر کار‌گروه‌های بهداشت و درمان و فرهنگی کمیسیون متبوعش به خراسان رضوی و جنوبی خبر داد و گفت: گزارشات و شکایاتی از تخلفات صورت گرفته در زمینه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی و همچنین مشکلات بهداشتی این استان‌ها به کمیسیون اصل 90 واصل شده است.

وی درباره محور‌های این گزارشات واصل شده در بخش گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی، افزود: شکایاتی در مورد سوء مدیریت، واگذاری اماکن میراث فرهنگی به بخش خصوصی با رانت، ضعف در نگهداری از اماکن  از جمله محور‌های گزارشاتی است که به کمیسیون واصل شده است.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس درباره محور‌های گزارشات واصله در بخش بهداشت و درمان به کمیسیون، تصریح کرد: شکایاتی در بخش غذا و دارو، نحوه رسیدگی به بیماران، تراکم بیمارستان‌ها و همچنین واگذاری بخش‌های درمانی به بخش خصوصی با رانت و  مشکلات به وجود آمده در واگذاری مسکن به پرسنل از جمله محور‌های شکایات در بخش بهداشت و درمان است.

نماینده مردم فریدون شهر در مجلس با بیان اینکه اعضای کمیته فرهنگی پیش از نیز برای بررسی مشکلات میراث فرهنگی و گردشگری به استان‌های اصفهان، شیراز و همدان سفر کرده‌اند، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است برای بررسی مشکلات حوزه سفر‌هایی به استان تبریز و کرمان داشته باشند.

ترکی همچنین از بررسی گزارش تخلفات در زمینه مدیریت و نگهداری آثار فرهنگی و گردشگری و طرح تحول سلامت  در کمیسیون متبوعش خبر داد و تصریح کرد: قرار است اعضای کار‌گروه بهداشت و درمان و فرهنگی کمیسیون اصل 90 گزارشی را از بررسی‌های میدانی خود تدوین کرده و در صحن کمیسیون قرائت شود و در صورت لزوم این گزارش در صحن علنی مجلس نیز قرائت می‌شود.

انتهای‌ پیام/

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار